Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hikaye Türünün Ortaya Çıkmasında Sözlü ve Yazılı Kültürün, Toplumsal Değişimlerin ve Etkileşimlerin, Basın Yayın Organlarının Etkisi Sizce Nedir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Hikaye Türünün Ortaya Çıkmasında Sözlü ve Yazılı Kültürün, Toplumsal Değişimlerin ve Etkileşimlerin, Basın Yayın Organlarının Etkisi Sizce Nedir?

Aşağıda hikaye türünün ortaya çıkmasında sözlü ve yazılı kültürün, toplumsal değişimlerin ve etkileşimlerin, basın yayın organlarının etkisi sizce nedir kısaca olarak ele alacağız.

Hikaye türünün ortaya çıkmasında Tanzimat devrinde yapılan yenilikler etkili olmuştur. Tanzimat devri ile beraber gazetelerde tefrika halinde yayınlanan hikaye ve roman türü edebi eserlerin varlığı halk nezdinde de alakayla karşılanmıştır.

Bu nedenle hikaye türünün ortaya çıkmasında, tanınmasında ve bu alanda şaheser olan bazı eserlerin yazılmasında ve bilinmesinde gazete tefrikaları etkili olmuştur. Sözlü edebiyat eserlerinin içerik olarak hikaye içeriğine yakın olması bir hazır bulunuş bakımından da katkı sağlamıştır. Hikaye kültürü zamanla müstakil eserler olarak kitaplar halinde hikayeler şeklinde de yazılmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781