Hiçbir Zafere Çiçekli Yollardan Gidilmez ile İlgili Yazı

Aşağıda hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez ile ilgili yazı kısaca olarak ele alacağız.

Hayatta her şeyin bir zorluğu bulunmaktadır. Özellikle elde edilen başarılar ve kazanılan zaferler meşakkatli yollardan geçmeyi gerektirir. Bu nedenle bu zorlukların üstesinden gelenler başarıyı ya da zaferi hak ederek elde ederler. Hayatta kolay olduğu düşünülen şeylerin de kendi nispetinde bir zorluğu da bulunmaktadır.

Hayattaki zorluklar insanları belli bir noktaya getirir. İnsanların olgunlaşmasını ve tecrübe kazanmasını sağlar. Hayatta başarı elde etmek isteyen kişilerin belli zorluklara tahammül etmesi gerekir. Bu tahammül insanları bıktırıcı da olabilir. Bu nedenle hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez, denilmiştir. Her şeyin güzel olduğu toz pembe bir dünya yoktur. Bu sadece bir algıdan ibarettir.

Kolaylık, güzellik, sıkıntısızlık, dertsizlik, sorunsuzluk diye bir şey olmadığı gibi insanlar dertlerle boğuştuğu nispette mutlu bir hayatı yaşayabilirler. Bu nedenle sorunlarla yaşamayı öğrenmeli, sorunlara karşı çıkmaktan çok çözümle üretmeyi bilmek gerekir. Dertlerin, sorunların, sıkıntıların aşılması için de birlik ve beraberlik içinde olmak gerekir.

İnsanların aile kurması, toplum olarak devlet meydana getirmeleri, paylaşması, dayanışması, yardımlaşması da bu maksatla gerçekleştirilmektedir. Tarihte kazanılan birçok önemli savaşta da nice kayıplar verilerek zaferler elde edilmiştir. Anadolu’nun her yerinde şehit kabirlerinin olması bunun en önemli göstergelerinden biridir.

Hiçbir Zafere Çiçekli Yollardan Gidilmez ile İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.