Her Yıl Gelibolu’ya Gelen Anzaklar ile Yine Her Yıl Sarıkamış’ta Ataları İçin Yürüyüş Yapan Türk Gençleri Hangi Yönlerden Birbirine Benziyorlar? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda Her yıl Gelibolu’ya gelen Anzaklar ile yine her yıl Sarıkamış’ta ataları için yürüyüş yapan Türk gençleri hangi yönlerden birbirine benziyorlar, düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. kısaca olarak ele alacağız.

Anzaklar, Çanakkale Cephesi’nde savaşan kişiler olarak bilinmektedir. Anzaklar, bu cephede savaşan atalarını anmak ve anlamak amacıyla her yıl düzenli olarak Çanakkale’nin Gelibolu bölgesine gelerek anma törenleri düzenlerler. Böylece atalarının ruhlarını hatırlar ve minnet duyarlar.

Sarıkamış’ta şehit olan dedelerimizin ruhlarını şad etmek ve hatıraları yad etmek gayesiyle her yıl Sarıkamış’ta gençler yürüyüş yapmaktadır. Anzakların torunları ve Sarıkamış’ta şehit olanların torunları atalarını yad etme ve ruhlarını şad etme, maziyi unutmama noktasında birbirine benzemektedir. Bu bir tarihi şuur meselesi olarak ortaya çıkmaktadır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.