“Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz.” Konulu Bir Kompozisyon Yazınız.

Aşağıda “Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.” konulu bir kompozisyon yazınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar belli bir coğrafyada yurt edindikleri toprakları vatan olarak paylaşırlar. Bunu seçmek insanların elinde olmayan bir kaderdir. Bu nedenle farklı karakter ve meşrepteki insanlar, bir arada kaderleri icabı yaşayarak birbirleri ile beşeri ilişkiler kurarlar.

Dünya genelinde ya da ülkeler özelinde farklı farklı insanlar tıpkı bir kilimin desenleri gibi birbirini tamamlayan, devam ettiren, bir arada daha güzel duran özelliklere sahiptir. Dünyadaki insanlar doğal ve beşeri unsurlar vesaiki ile yine birbirine muhtaç ve birbirini tamamlayan özelliklerle yaşamaktadır.

Farklılıklar zenginlik ve güzellik olarak kabul edilmektedir. Farklılıklara sahip olmak adaletin, güven ortamının, barışın ve huzurun sağlanmasını engellemez. Aksine insanların birbirini anlaması, birbirine yardım etmesi, insanlar arasında paylaşma ve dayanışma faaliyetlerinin gerçekleşmesi için gereklidir.

Ayı göğün altında ve aynı toprağın üstünde insan olarak beşeri ilişkiler geliştirirken vicdani olarak ortak hareket etmek insanların iradesiyle mümkün olabilir. İnsanların bunun farkında olarak aynı kilimin desenleri olduklarının farkına varıp savaşlara engel olmaları gerekir. Birleşmeleri, birlikte hareket etmeleri, doğayı ve insan neslini korumaları gerekir.

Bunları yapmak insanların elindedir. Bunun için yeni neslin eğitimi devam ettirilmektedir. Çocuklar savaş fikirlerinden ve ayrılık kavgalarından uzak tutulmalı adalet ve barış için mücadele etmelidir.

“Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz.” Konulu Bir Kompozisyon Yazınız Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.