Hayat, Canlılar, Kuş ile İlgili Bir Hikaye

Aşağıda hayat, canlılar, kuş ile ilgili bir hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Evimizin küçük ve bize yeten bir bahçesi vardı. O bahçede de bir çam ağacı bulunuyordu. O ağacın gölgesinde serin yaz akşamlarında kitaplar okuyup muhabbet ederdik. Aile olmanın tadına o ağacın altında varırdık. Yaz akşamlarını asla unutamıyorum. Annem ve babam birbirleriyle atışıp dururdu. Kardeşlerim de can kulağıyla beni dinlerdi.

Hayat akıp giderken bazı şeylerin farkına varmak da çok sonradan oluyor. Zaman aleyhimize işliyor. Zaman içinde anne ve babamızı kaybettik. Kardeşler yuva kurarak kuş gibi uçtu gittiler. Herkes bir tarafa dağıldı. Canlılar olarak etrafımızda kediler, köpekler ve ağaçlar kaldı. Onlara bağlanıp gittik.

Ağaca bağlanmak başı ve sonu aynı olmayan hikayeleri birleştirdi. Bir ağacın altında iyi bir aileydik ama zamanla o ağacın altında dökülen yapraklar kalmıştı. Ama olsun, mutlu olmak için çok sebep var. Yeni bir kuş aldım. Adını kısmet koydum. Olan biteni ona anlattığımda yemeden içmeden kesildi.

Bundan sonra ona güzel şeyler anlatacağım. Buna bugün başladım. Uzun süre sonra bugün bir yudum su içip bir lokma bir şey yedi. Onu kaybetmeye dayanamam. Sıradan bir kuş olsa da benim her şeyim oldu. Bana kardeşlik, dostluk ve yarenlik yaparak sessizliğime ses oldu.

Hayat, Canlılar, Kuş ile İlgili Bir Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.