Hastalıkla İlgili Hatıra Yazısı

Aşağıda hastalıkla ilgili hatıra yazısı kısaca olarak ele alacağız.

hastalıklar insanların hayatında unutamayacakları derin izler bırakmaktadır. Hastalıkların bıraktığı izler insanların hafızasında hatıra olarak da yaşamaktadır. Bu nedenle hastalıklar insanların tecrübe kazanmasında ve olgunlaşmasında önemli bir yere sahiptir.

Hastalıkla ilgili bir hatıra şu şekildedir:

Hastalıklarla geçen bir hayatım olmadı ama annemin anlattıklarına göre yeni doğan ve bebekli döneminde çok küçük doğduğum için hayata yetersiz bir şekilde başlamışım. Doktorlar, beni eve göndermek istememiş. Hastanede doktor kontrolünde ilk günlerimi geçirmek durumunda kalmışım. Annem ise hastaneye beni sadece emzirmek için gelebilmiş.

Hastane şartları o kadar kötüymüş ki bir gün emzirme vaktinde geldiklerinde artık hastanede kalamayacağımı anlamışlar. Beni alıp eve götürmenin daha iyi olacağını düşünmüşler. Nitekim evde hastaneden daha iyi bir ortam oluşturmuşlar. Doktorun verdiği ilaçları alıp tedavi uygulamaya çalışmışlar.

Sanırım hastanede bir takım hastalıklara yakalanmış ya da bir takım hastalıkları atlatmışım. Zatürre olduğumun sonradan farkına varmışlar. İğneler vurmaya başlamışlar. Çok zayıf olduğum için vücut derisini tutup kaldırarak iğne vurmuşlar.

Günler geçerken bir gün morarıp kaldığımı görmüşler. Annem öldüğümü zannederek kendinden geçmiş. Çok geçmeden hastaneye götürmüşler. Nefessiz kaldığım anlaşılmış ve yeniden hastanede tedavi süreci başlamış. Bebekliğim böyle geçerken çocukluğum iyi beslendiğim yıllar olmuş. Şimdi de o zayıflığın sonuçlarını yaşıyorum.

Hastalıkla İlgili Hatıra Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.