Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hareketli Bir Cismi Hızlandırmak, Yavaşlatmak veya Bu Cismin Hareket Yönünü Değiştirmek İçin Neler Yapmak Gerekir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Hareketli Bir Cismi Hızlandırmak, Yavaşlatmak veya Bu Cismin Hareket Yönünü Değiştirmek İçin Neler Yapmak Gerekir?

Aşağıda hareketli bir cismi hızlandırmak, yavaşlatmak veya bu cismin hareket yönünü değiştirmek için neler yapmak gerekir kısaca olarak ele alacağız.

Cisimleri harekete geçirmek, hareket halindeki bir cismi durdurmak için kuvvet gerekmektedir. Cisimleri harekete geçirmek ve hareket halindeki bir cismi durdurmak için dışarıdan bir etki olarak kuvvet uygulanması gerekmektedir. Cisimlerin harekete geçirilmesinde Newton Hareket Kanunları kullanılmaktadır.

Doğada duran bir cismi harekete geçiren, hareket halindeki bir cismi durduran ve cisimler üzerinde şekil, yön, doğrultu bakımından değişiklikler meydana gelmesini sağlayan etkilere kuvvet denmektedir. Hareket halindeki bir cismin sürekli hareketine devam etmesi, duran bir cismin konumunu koruması eylemsizlik olarak tanımlanır. Ayrıca sürtünmesiz bir ortamda cisim bir etki olmadan sonsuza kadar ilk halini koruyabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781