Hanif, Tevhid, Put, Müşrik, Hicret Kavramları Hakkında Bir Araştırma Yapınız.

Aşağıda hanif, tevhid, put, müşrik, hicret kavramları hakkında bir araştırma yapınız. kısaca olarak ele alacağız.

Bazı İslami kavramlar, insanların dini anlamasında ve yaşamasında anahtar vazifesi görür. Bu kavramların bilinmesi dini yaşamak için oldukça önemli ve değerlidir.

Aşağıdaki kelimelerin anlamları şu şekildedir:

Hanif: Tertemiz, arı duru, pak anlamlarına gelmektedir.

Tevhid: İslam terminolojisindeki karşılığıdır. Tevhid Allah’ın isim ve sıfatları konusunda şirki reddetmektir

Put: Kimi ilkel toplumlarda, doğaüstü gücü ve etkisi olduğuna inanılan, tanrı olarak tapılan, genellikle canlı bir varlığı, özellikle insanı gösteren, tahtadan, taştan, topraktan yapılmış yontu demektir.

Müşrik: Allah’a ortak koşan kişi anlamına gelmektedir.

Hicret: Hazreti Muhammed s.a.v. ve diğer Müslümanların, 622’de Mekke’den Medine’ye göç etmelerine verilen isimdir.

8 yorum

  1. 8UYGUYJH8O7YUGT68YUIRIG367WEYSHF2TWS87Y3UG8YU3EFGHEDSYRFTAYSFYTKEWHFSKYTWF7I6T3EY6U2TYUEJYGFRUHFGVDGUWJTRERYERFGFYTEWFYTEWF65EWYTFEYFWQYRFYET3FEUYJR12FUYT8ERUFT2WDGY3T7EYRFEJDKLSŞWPİQĞHE8L7OIYT6TEUGYSIYGUFKTDJCHBKSUWEY364R7TFECGXHS<JAWKIQEO3U7428OU6TREFHCXJZKSUIOE7846TREFCHGDXZJUSIE7486TRFCYGDHBXJZSK<ISU8E7YEJCBXUDYER76JFHUCBXN JXBCUIIUEJNB CNCJUK67UJ KLDSAJEIOW40R2WQADIO<SXZSŞXLKDPOIERW089FSUDVBJCIK MJBGDCJV MKFHGÖBV CMÖXLKMDCNFKJGBCXZKSXLDIUFHGVBN CMJCHFUBVJ CHMNJDKMNFHNMMJV XVHGVGCGFZV GMHVGCVXHCDFYTHGYFYGNHVDSCUFHGCHCVGFDHCVIGJN BJKHIÖBC XSEJWSCDKUHCBJKDSACHXNBSJWQCBHSCHJNQUHJBYGUUJGNHVYNFYYHYFMXCKJLIUXCNHJKZSAIUDEYWJSDBCXHDUYFH CJUFDYHMNV CJVICUFGV çok iyi

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.