‘‘Haklarımız, Sorumluluklarımızı Yerine Getirdiğimiz Sürece Vardır.’’ Sözünden Hareketle Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünüzü Kullanırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir? Yazınız.

Aşağıda ‘‘Haklarımız, sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz sürece vardır.’’ sözünden hareketle düşünceyi açıklama özgürlüğünüzü kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekir, yazınız kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların toplumsal hayat içinde hakları ve sorumlulukları bulunmaktadır. Sorumluluklarını yerine getiren kişiler her zaman bazı haklardan yararlanma hakkını da kendinde görürler. Düşünce özgürlüğü de bir hak olarak ortaya konmaktadır. Düşünce özgürlüğü, özgür toplumların inşa edilmesini de sağlar.

Özel hayatın gizliliği, kişi dokunulmazlığı, hakaret içermeyen içeriklerle eleştiri getirme gibi durumlar sorumlulukların farkında olunarak hakların elde edilmesi anlamına gelmektedir. Düşünce özgürlüğü dünyanın hemen her yerinde hukuki olarak kanunlarla korunmaktadır. Çünkü bir insanlık hakkı olarak görülmekte ve sorumluluk gerektiren bir durum olarak değerlendirilmektedir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.