Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hacla İlgili Mekânların Nereler Olduğunu, Hacca Gitmiş Bir Aile Büyüğünüzden ya da İlmihâl Kitapları, İslam Ansiklopedisi, Genel Ağ vb. Kaynaklardan Araştırınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Hacla İlgili Mekânların Nereler Olduğunu, Hacca Gitmiş Bir Aile Büyüğünüzden ya da İlmihâl Kitapları, İslam Ansiklopedisi, Genel Ağ vb. Kaynaklardan Araştırınız.

Aşağıda hacla ilgili mekânların nereler olduğunu, hacca gitmiş bir aile büyüğünüzden ya da ilmihâl kitapları, İslam Ansiklopedisi, genel ağ vb. kaynaklardan araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Hacca, hicri zilhicce ayında gidilir. Zilhicce ayı, hac edilen ay anlamına gelmektedir. Hacca giden, hacı olur. Hacı olan kişinin ihram, vakfe, şeytan taşlama, say, tavaf gibi bazı ibadetleri yerine getirmiştir. Hususi vazifeleri yerine getiren hacılar bebek gibi günahsız olurlar.

Hacla ilgili mekanlar şu şekildedir, Kabe, Safa, Merve, Arafat, Mina, Müzdelife olarak bilinmektedir. Şeytan taşlama, vakfe durma, say yapma, tavaf yapma, kurban kesme ibadetleri bu mekanlarda yapılmaktadır. Haccın yerine getirilmesi için buralara gidilmesi ve hac vazifelerinin yapılması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781