Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Haccın Nasıl Yapıldığını Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi Sitesinden, İlmihâl Kitaplarından vb. Kaynaklardan Araştırınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Haccın Nasıl Yapıldığını Diyanet İşleri Başkanlığının Resmi Sitesinden, İlmihâl Kitaplarından vb. Kaynaklardan Araştırınız.

Aşağıda Haccın nasıl yapıldığını Diyanet İşleri Başkanlığının resmi sitesinden, ilmihâl kitaplarından vb. kaynaklardan araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Hacca, hicri zilhicce ayında gidilir. Zilhicce ayı, hac edilen ay anlamına gelmektedir. Hacca giden, hacı olur. Hacı olan kişinin ihram, vakfe, şeytan taşlama, say, tavaf gibi bazı ibadetleri yerine getirmiştir. Hususi vazifeleri yerine getiren hacılar bebek gibi günahsız olurlar.

Hac, Mekke’ye gidilerek mikat sınırları içinde ihrama girilerek, Arafat’ta vakfe durularak, Safa ve Merve arasında say yapılarak, şeytan taşlanarak, tavaf yapılarak ve kurban kesilerek yapılan bir ibadettir. Haccı ekber, haccı kıran, haccı temettü gibi vasıfları da bulunmaktadır. Hac İslam’ın en önemli şartlarından biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781