Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Günümüzden 10.000 Yıl Öncesinde Yaşadığınızı Hayal Ediniz. Yaşam Alanı Olarak Seçeceğiniz Yerin O Günün Şartlarına Göre Hangi Özelliklere Sahip Olmasını İsterdiniz? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Günümüzden 10.000 Yıl Öncesinde Yaşadığınızı Hayal Ediniz. Yaşam Alanı Olarak Seçeceğiniz Yerin O Günün Şartlarına Göre Hangi Özelliklere Sahip Olmasını İsterdiniz?

Aşağıda Günümüzden 10.000 yıl öncesinde yaşadığınızı hayal ediniz. Yaşam alanı olarak seçeceğiniz yerin o günün şartlarına göre hangi özelliklere sahip olmasını isterdiniz? kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların yaşam alanı seçerken dikkat ettiği noktalar vardır. Bunlar hayatı kolaylaştıran ve hayat imkanlarının elverişli olduğu yerler olarak insanların temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan yerlerdir. Günümüzden on bil yıl önce de bu şekilde olmuştur.

Günümüzden on bin yıl önce yaşadığımızı düşündüğümüzde yaşam alanı olarak hayatı kolaylaştıran ve insan ihtiyaçlarına cevap veren yerler olan, vadiler, ovalar, akarsu kenarları, dağ yamaçları olarak tercih edilmelidir. Suya yakın olmak, eğimlerden yararlanmak, soğuk hava ve fırtınalardan korunmak insanlık için çok önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781