Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Günümüzde Osmanlı Devletindeki Yardım Faaliyetlerine Benzer Çalışmaları Hangi Kurum ve Kuruluşlar Yapmaktadır Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Günümüzde Osmanlı Devletindeki Yardım Faaliyetlerine Benzer Çalışmaları Hangi Kurum ve Kuruluşlar Yapmaktadır Açıklayınız.

Aşağıda günümüzde Osmanlı Devletindeki yardım faaliyetlerine benzer çalışmaları hangi kurum ve kuruluşlar yapmaktadır açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti’nde yardım faaliyetleri, vakıflar tarafından icra ve ifa edilmekteydi. Vakıflar daha çok padişahların hanımları ve anneleri tarafından sevk ve idare edilmekteydi. Vakıfların çalışma alanları eğitim, kültür, ulaşım, temizlik, sosyal haklar gibi konular üzerineydi. Günümüzde de vakıf kültürü devam etmektedir.

Günümüzde Osmanlı Devleti’ndeki yardım faaliyetlerine benzer çalışmaları sivil toplum kuruluşları yapmaktadır. Yeşilay, Kızılay, Cansuyu, Deniz Feneri, İHH İnsani Yardım Vakfı, Diyanet Vakfı gibi vakıf ve dernekler yardım faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Özellikle doğal afet ve savaş bölgelerinde AFAD arama kurtarma ve sosyal yardım faaliyetlerini de üstlenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781