Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Günümüzde Önemini Kaybetmiş veya Yok Olmaya Yüz Tutmuş Meslekler Nelerdir? Bu Mesleklerin Ustalarına Ulaşıp ya da Araştırıp Mesleklerinin Özellikleri ile İlgili Bilgiler Alınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Günümüzde Önemini Kaybetmiş veya Yok Olmaya Yüz Tutmuş Meslekler Nelerdir? Bu Mesleklerin Ustalarına Ulaşıp ya da Araştırıp Mesleklerinin Özellikleri ile İlgili Bilgiler Alınız.

Aşağıda günümüzde önemini kaybetmiş veya yok olmaya yüz tutmuş meslekler nelerdir? Bu mesleklerin ustalarına ulaşıp ya da araştırıp mesleklerinin özellikleri ile ilgili bilgiler alınız kısaca olarak ele alacağız.

Her mesleğin ortaya çıkışı insani ve beşeri ihtiyaçlara göre şekillenmektedir. İlk çağlarda gerekleştirilen meslekler ile günümüz uzay ve dijital çağında gerçekleştirilen meslekler farklılıklar göstermektedir. Birçok eski meslek anlamını ve yerini kaybetmekte onun yerine teknik imkanların sıklıkla kullanıldığı meslekler ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde önemini kaybetmiş veya yok olmaya yüz tutmuş meslekler, yoğurtçu, zerzevatçı, eskici, nayloncu, demirci, terzi, iplikçi, tuhafiye, kalaycı gibi mesleklerdir. Bunlar artık endüstriyel olan ve insanlara daha ucuz ve kolay bir şekilde ulaştırılan ürünleri sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781