Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
“Güneşin Doğduğu En Hayırlı Gün Cumadır; Âdem O Gün Yaratılmış, O Gün Cennete Girmiş Ve O Gün Cennetten Çıkarılmıştır; Kıyamet de Cuma Günü Kopacaktır.” Açıklayınız - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

“Güneşin Doğduğu En Hayırlı Gün Cumadır; Âdem O Gün Yaratılmış, O Gün Cennete Girmiş Ve O Gün Cennetten Çıkarılmıştır; Kıyamet de Cuma Günü Kopacaktır.” Açıklayınız

Aşağıda “Güneşin doğduğu en hayırlı gün cumadır; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkarılmıştır; kıyamet de cuma günü kopacaktır.” açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Cuma günü çok önemli bir gündür. Müslümanlar bu günü haftalık bir bayram olarak kutlamaktadır. Cuma günü, öğle ezanı vakti Cuma namazı kılınmaktadır. Hutbeler verilmekte ve vaazlar dinlenmektedir. Böylece Müslümanlar dini bir merasimi de yerine getirmiş olurlar.

Cuma günü en hayırlı gün olarak bildirilmektedir. Bu nedenle Cuma gününün ibadetlerle geçirilmesi gerekir. Kur’an-ı Kerim okumak, namaz kılmak, kabir ziyaret etmek, hasta ziyaretinde olmak, sıla-i rahim yapmak, telefonla yakınları aramak, akraba ziyareti yapmak bugünün değerlendirilmesi için önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781