Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Güneş Doğarken ve Batarken Dünya’dan Çıplak Gözle Görülebilen “Çoban Yıldızı, Tan Yıldızı” Gibi İsimleri Olan Gök Cismi Hangisidir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Güneş Doğarken ve Batarken Dünya’dan Çıplak Gözle Görülebilen “Çoban Yıldızı, Tan Yıldızı” Gibi İsimleri Olan Gök Cismi Hangisidir?

Aşağıda Güneş doğarken ve batarken Dünya’dan çıplak gözle görülebilen “Çoban Yıldızı, Tan Yıldızı” gibi isimleri olan gök cismi hangisidir  kısaca olarak ele alacağız.

Güneş sisteminde bulunan gezegenlerin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Uydusu bulunan, belli bir yörüngede belli bir hızda dolaşan ve gaz, toz, katı özelliklere sahip gezegenler de bulunmaktadır. Güneş sisteminde bazı gezegenler, Dünya üzerinden çıplak gözle görülebilir.

Güneş doğarken ve batarken Dünya’dan çıplak gözle görülebilen “Çoban Yıldızı”, “Tan Yıldızı”, “Çolpan” gibi isimlerle de anılan ve aslında bir gezegen olan Venüs, Güneş Sistemi’nde diğer gezegenlere göre aksi yönde dönen bir gezegen olarak da bilinmektedir. Güneş Sistemi’nde ikinci sırada yer alır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781