Gülersen Dünya Güler Ağlarsan Yalnız Ağlarsın ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda gülersen dünya güler ağlarsan yalnız ağlarsın ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında hep mücadele ederek varlıklarını sürdürürler. Gülmek, ağlamak seçimleri insanların yaşadıkları ile doğrudan ilgilidir. İnsanların mutlu ve huzurlu olması birlik ve beraberlik duygu ve düşüncelerinden beslenir. Çünkü güzel olan şeyler paylaştıkça çoğalır. Sevmek, sevilmek, mutlu olmak insanlığa yayıldıkça birlik olma duygusu ve düşüncesi pekişir.

İnsan hayatında o kadar çok mücadele eder ki bazen kendinden başka hiçbir şey düşünmez. Böyle anlarda insanlar yalnızlıktan da şikayet eder. Bazı insanlar duygularını paylaşır ve destek görmek de ister. Ama bu hayatta her şey istenildiği gibi değildir. Gülmek güzel olduğu için herkes sizinle birlikte gülebilir, ağlamak zor olduğu için kimse sizinle ağlamaz.

Aslında mecaz olan bu söz iyi zamanlarda insanların etrafınızda olduğunu ama kötü ve zor zamanlarda etrafınızda size destek verecek kimsenin olmadığı anlatmaktadır. Dost kara günde belli olur sözü de bunu anlatmaktadır. İnsanların iyi ve güzel günlerinde onların yanında olmak herkesin yapabileceği bir iştir. İnsanların dertli, zor ve kötü günlerinde yanlarında olmak er kişinin yapabileceği iştir. Bu iş biraz yürek ve dostluk, sadakat ister.

Gülersen dünya güler, ağlarsan yalnız ağlarsın derken zorluklarla baş edebilmek adına her zaman yalnız mücadele verirsin demektir.

Gülersen Dünya Güler Ağlarsan Yalnız Ağlarsın ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.