Göz Gezdirmek Deyimi ile İlgili Hikaye

Aşağıda göz gezdirmek deyimi ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Hayatım, kitapların arasında geçiyordu. Okumadığım ve yeni kitapları incelemediğim bir gün yoktu. Her çıkan yayını takip etme fırsatım olmasa da merak ve araştırma konularım gereğince birçok yayına temas ediyordum. Kitaplar, dergiler, gazeteler evime kargolarla geliyordu.

Bugünlerde yeni bir alan araştırmasına girmiştim. Bilim tarihi ile ilgili kitapları topluyordum. Bu da epey zamanımı alıyordu. Eve yeniden kargolar gelmeye başlamıştı. Birçok dergi ve kitabı inceledim. Birçok kitap ve dergi de göz gezdirdiğim eserler arasındaydı.

Birçok röportaj kitabı da okudum. Bilim tarihi, insanlık tarihini değiştiren, sanat, medeniyet, siyaset tarihini doğrudan etkileyen bir alan olmuştur. Bilim tarihi alanında yüksek lisansa başlama kararı aldım. Bir üniversiteye kabul edildim. Orada beli konularda araştırma tezlerini sunup savunarak doktora yapmaya karar verdim.

Doktora yaptıktan sonra yeni bir dil öğrenmek için yurt dışına çıktım. Bir sene sonra ülkeme döndüğümde akademik çalışmalar yapmak için bir ofis açtım ve bir üniversitenin bilim tarihi kürsüsünde dersler vermeye başladım. Hayatım bir anda değişti. Beş yıl içinde kitaplar içinde yüzen ve alanında bilgili bir kişi olmuştum. Nihayetinde istediğim yere gelmiştim. İstediğimi okuyor, istediğimi anlatıyor ve istediğim gibi bir hayat yaşıyordum. Bu beni çok mutlu etmişti.

Göz Gezdirmek Deyimi ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.