Genel Ağ Üzerinden Yapılan Alışverişlerin Yaygınlaşmasının Üretime, Dağıtıma ve Tüketime Etkileri Hakkında Neler Söylenebilir?

Aşağıda genel ağ üzerinden yapılan alışverişlerin yaygınlaşmasının üretime, dağıtıma ve tüketime etkileri hakkında neler söylenebilir kısaca olarak ele alacağız.

İnternetin yaygınlaşması ve akıllı cihazların kullanılmasıyla beraber e-ticaret web sitelerinin de arttığı bilinmektedir. İnsanlar ucuz, hızlı, güvenilir olarak kabul ettikleri sitelerden e-ticaret sayesinde alışveriş yapmaktadır. Bunu yaparken banka ya da kredi kartı kullanarak sanal postan yararlanırlar ya da kargoların sağladığı kapıda ödeme seçeneklerini değerlendirirler.

Genel ağ üzerinden yapılan alışverişlerin artması üretime, tüketime be dağıtıma da etkileri vardır. Üretim artması, tüketimin artması anlamına gelir. Bu durum arz talep ile ortaya çıkar. Dağıtım da ise kargo şirketlerinden ya da firmaların kendi dağıtım ağlarından yararlanılır. Bütün bunlar istihdamın artması ve ekonominin gelişmesi anlamına gelmektedir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.