Gelinlik Sadece Beyaz mı Olur Münazara

Aşağıda gelinlik sadece beyaz mı olur münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Gelinlik sadece beyaz olur. Gelinlik gelenek ve göreneklere göre giyilen ve örf ve adetlere uygun olarak düğün yapılmasıyla gelin mutlu olmasını simgeleyen bir düğün kıyafeti olarak düğüne özel bir şekilde giyilmektedir. Beyaz gelinlik, güzel bir başlangıç, temiz bir sayfa, mutlu ve huzurlu bir yuva kurmak demektir.

*Gelinlik sadece beyaz olmaz. Çünkü gelinliğin beyaz olması örf ve adet ile ilgili bir şeydir. İnsanların zevklerine göre giyinmesi düğünlerde de geçerlidir. Basma kalıp, genel geçer, toplumun kabul gördüğü kıyafetleri giyinmek mecburiyeti kimse için yoktur.

*Gelinlik sadece beyaz olur. Gelinliğin özel bir anlamı bulunmaktadır. Gelinlik beyaz olduğunda bir kıymeti olur. Çünkü gelinlik aile hayatında belli değerleri temsil etmektedir. Gelinlik, gelinin saf, duru ve temiz olduğunu, iyi niyetli, güzel ve anlayışlı biri olduğunu da gösterir.

*Gelinlik sadece beyaz olmaz. Gelinliğin her rengi olabilir. Gelinliğin rengine bağlı kalmak, taassupla da olabilir. Bu nedenle gelinlik farklı renklerde farklı zevklere hitap eden şekillerde olabilir. Gelinlik gelinin istediği gibi olmalıdır. Gelinliğin gelinin istediği gibi olması da bir mutluluk kaynağıdır. Gelinliğin farklı renklerde olması uğursuzluk getirmez. Düğünde mutlu olmak, güzel görünmek, arzu edilenlerin yerine getirmesi gelinlik renginden daha mühimdir.

Gelinlik Sadece Beyaz mı Olur Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.