Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ocak 2021

Geleneksel Türk El Sanatları ile İlgili Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda geleneksel Türk el sanatları ile ilgili araştırma sonuçlarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Geleneksel olarak yapılan el sanatları ülkemizde ülkemize has olarak sadece Türklerin ortaya koyduğu duygusal, düşünsel ve davranışsal olarak ortaya çıkmaktadır. Kendine has bir özelliği ve değeri olan bu çalışmalar özellikle Anadolu topraklarında yüzyıllar boyunca yapılmaya devam etmektedir.

Çömlekçilik, çinicilik gibi el sanatları faaliyetleri mimari alanda süsleme kaygısıyla kullanılmakta ve eşya yapımında da yer almaktadır. Ebru ve hat sanatı gibi sanatlar estetik kaygıların ortaya çıktığı sanatlar olarak zevk ve manevi haz olgularının oluşmasını ortaya koymuştur. Günümüzde de devam etmekte olan bu sanatların yeni nesillere okullar kurularak öğretilmesi ve kurs programlarına alınması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hasret dedi ki:

    Merhaba herkese ödev siteniz süper ötesi çok güzel, 2 artı aldım, Geleneksel Türk El Sanatları ile İlgili Araştırma Sonuçlarınızı Arkadaşlarınızla Paylaşınız. çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz