Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Gelecekte Hangi Mesleği Seçeceğinize Karar Verdiniz mi? Verdiyseniz Bu Kararı Almanızdaki Etkenler Nelerdir? Söyleyiniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Gelecekte Hangi Mesleği Seçeceğinize Karar Verdiniz mi? Verdiyseniz Bu Kararı Almanızdaki Etkenler Nelerdir? Söyleyiniz.

Aşağıda gelecekte hangi mesleği seçeceğinize karar verdiniz mi? Verdiyseniz bu kararı almanızdaki etkenler nelerdir, söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Meslek seçimi, insanların kaderini doğrudan etkiler. Çalışma hayatı, evlilik ve aile olma imkanları da etkiler. Bu nedenle meslek seçimi bireylerin ortaokul çağlarında karar vermeye başlayarak ortaöğretim çağlarında kendilerini inandırdıkları bir seçim olarak bilinmektedir.

Gelecekte hangi mesleği yapacağına karar veren kişiler bu kararları alırken öğretmenlerinden, akrabalarından, birinci derece yakınlarından ve ailelerinden çok etkilenirler. Böylece mesleklerine karar vererek kendilerine bir hedef koyarlar. Bu hedef doğrultusunda da planlama ve programlama yaparlar. Böylece hedeflerine ulaşarak mesleklerini icra etmeleri daha kolay bir hale gelir. Meslek seçimini doğru yapmak insanları mutlu eder.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781