Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Gelecekte Genetik Mühendisliği ve Biyoteknolojik Uygulamalarının Neler Olabileceğini Araştırarak Sınıfınızdaki Arkadaşlarınız ile Paylaşınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Gelecekte Genetik Mühendisliği ve Biyoteknolojik Uygulamalarının Neler Olabileceğini Araştırarak Sınıfınızdaki Arkadaşlarınız ile Paylaşınız.

Aşağıda gelecekte genetik mühendisliği ve biyoteknolojik uygulamalarının neler olabileceğini araştırarak sınıfınızdaki arkadaşlarınız ile paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Biyoteknoloji sağlık açısından kullanılması yararlı olan teknolojidir. Biyolojik unsurların teknik araçlarla bileşen oluşturması dünyanın ve canlı hayatının korunması adına gerekli görülmektedir. Gelecekte biyoteknolojik çalışmaların dünyayı değiştirebileceği de ön görülmektedir.

Gelecekte biyoteknolojik çalışmaların ölümcül hastalıkların azalmasında, çevre kirliliklerinin önlenmesinde, insan ömrünün uzamasında etkili olacağı düşünülmektedir. Bir bakteri türünün özel olarak kanser tedavisinde kullanılabilmesi biyoteknolojik müdahale olarak değerlendirilebilir.

Biyoteknolojinin gelişmesi için hem biyoloji hem de mühendislik alanlarına yatırım yaparak sağlık alanında yetişmiş insan gücüne ulaşılması gerekir. Bu da ancak ekonomik bir güç oluşturulması ve doğru kullanılmasıyla mümkün hale gelebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781