Gelecekte Bilginin Korunmasında, Yaygınlaştırılmasında ve Aktarılmasında Hangi Gelişmelerin Yaşanacağını Düşünüyorsunuz?

Aşağıda gelecekte bilginin korunmasında, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında hangi gelişmelerin yaşanacağını düşünüyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

Bilginin korunması, yaygınlaştırılması, aktarılması her zaman en önemli meselelerden biri olmuştur. Yazının icadı ile başlayan süreçte kütüphanelerin kurulması en büyük hamlelerden biri olmuştur. Eğitim ve öğretim kitaplarla yapılmıştır. Bu nedenle kitap bilginin taşınması, korunması ve aktarılması için günümüzde de en önemli araçlardan biridir.

Gelecekte bilginin korunmasına, yaygınlaştırılmasında ve aktarılmasında günümüzde de olduğu gibi bilgisayar sistemlerinin kullanılması ve daha ileri teknolojiler sayesinde -arttırılmış gerçeklik- bilginin ulaştırılması ve uygulanması daha kolay bir hale gelecektir. Bu nedenle teknik gelişmeler oldukça önemli bir yere sahiptir. Bilimin gelişmesi her zaman çok değerli olmuştur.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.