Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Fıstık En Çok Hangi Bölgede Nerede Yetişir?

Aşağıda fıstık en çok hangi bölgede nerede yetişir kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemizde gerek coğrafi özellikler gerekse teknik imkanlar sayesinde birçok tarım ürünü yetiştirilmekte, tüketilmekte ve ticarette kullanılmaktadır. Bu tarım ürünlerinden biri de fıstık olarak bilinmektedir. Ülkemizde yetiştirilen binlerce tarım ürünleri gerekli şartların oluşması durumunda verimlilikle elde edilmektedir.

Fıstık en çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. Özellikle Gaziantep fıstığı oldukça meşhur olan ve dünyaca bilinen bir yemiş olarak ihraç edilmektedir. Fıstık, birçok faydası bulunan yemiş olarak özellikle tatlılarda süsleme ve tat verme amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde birçok fıstık türü bulunmaktadır. Ülkemizde de fıstığın en kaliteli çeşitleri üretilmekte ve kullanılarak insanlara da sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nehir dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Fıstık En Çok Hangi Bölgede Nerede Yetişir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

  2. ezgi dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Fıstık En Çok Hangi Bölgede Nerede Yetişir? ödevim için kullandım, ben Kastamonu birincisi ezgi hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  3. tuğba dedi ki:

    Mrb sayfa harbiden iyi, ödevimde kullandım, Fıstık En Çok Hangi Bölgede Nerede Yetişir? çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz