Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Fil Olayı’nda ve Fil Suresinde Dikkatinizi En Çok Çeken Hususlar Nelerdir? Bu Sureden ve Olaydan Hangi Sonuçlara Ulaşabiliriz ve Ne Gibi Mesajlar Çıkarabiliriz? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Fil Olayı’nda ve Fil Suresinde Dikkatinizi En Çok Çeken Hususlar Nelerdir? Bu Sureden ve Olaydan Hangi Sonuçlara Ulaşabiliriz ve Ne Gibi Mesajlar Çıkarabiliriz?

Aşağıda Fil Olayı’nda ve Fil suresinde dikkatinizi en çok çeken hususlar nelerdir? Bu sureden ve olaydan hangi sonuçlara ulaşabiliriz ve ne gibi mesajlar çıkarabiliriz kısaca olarak ele alacağız.

Fil Olayı, İslam tarihinde, İslam öncesi dönemlerden Peygamber a.s.’ın doğumundan 50-55 gn önce yaşanmıştır. Yemen valisi Ebrehe, filleriyle gelip Kabe’yi yıkmak istemiştir. Allah, ebabil kuşlarını göndererek, onları perişan ve helak etmiştir.

Bu olaydan anlaşılan Allah Kabe’yi korumaktadır. Kabe, Müslümanlar için çok değerlidir. Kabe, kıblemizdir. Kimsenin Kabe’ye zarar vermeye gücü yetmez. Allah, insanları aciz bırakan mucizeler yaratır. Allah tek güç ve kudret sahibidir. Allah’ın varlığı ve birliği kesindir, şüphe kabul etmez. Allah, alemlerin rabbidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781