Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Fâtiha Suresi Hakkında Bir Araştırma Yapınız. Bu Surenin, Kur’an’ın Kaçıncı Suresi Olduğunu ve Anlamında Nelere Vurgu Yapıldığını Araştırınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Fâtiha Suresi Hakkında Bir Araştırma Yapınız. Bu Surenin, Kur’an’ın Kaçıncı Suresi Olduğunu ve Anlamında Nelere Vurgu Yapıldığını Araştırınız.

Aşağıda Fâtiha suresi hakkında bir araştırma yapınız. Bu surenin, Kur’an’ın kaçıncı suresi olduğunu ve anlamında nelere vurgu yapıldığını araştırınız kısaca olarak ele alacağız.

Fatiha, fetih kelimesinden gelmektedir. Fetih, açmak, açılış yapmak, hayırla başlamak, hayra açılan anlamlarına gelmektedir. Fatiha da aynı anlama gelen bir kelimedir. Kur’an-ı Kerim’de 114 sure vardır. Bu sureler sıralı bir şekilde yer almaktadır. Bu surelerden ilki Fatiha suresidir. 

Fatiha suresi, Kur’an-ı Kerim’de ilk sure olarak açılış, hayırlara vesile olan anlamına gelen bir anlama sahiptir. Alemlerine rabbine hamdederek başlayan surede, Allah’ın din gününün sahibi olduğu yani ahiretin kesin olarak var olduğu, Allah’ın tek yaratıcı olarak kendine ibadet edilen olduğu, Allah’ın insanları doğru yoldan ayırmaması için bütün Müslümanlar adına yapılan dualar yapılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781