Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Eşit Hacimli Bulaşık Süngeri ile Çelik Parçasından Bulaşık Süngerini Eşit Kollu Terazinin Bir Kefesine, Çelik Parçasını Diğer Kefesine Koyduğumuzda Hangisinin Bulunduğu Kefe Ağır Basar? Hacimleri Aynı Olmasına Rağmen Bu Maddeler Arasında Ağırlık Farkının Oluşma Sebebi Ne Olabilir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Eşit Hacimli Bulaşık Süngeri ile Çelik Parçasından Bulaşık Süngerini Eşit Kollu Terazinin Bir Kefesine, Çelik Parçasını Diğer Kefesine Koyduğumuzda Hangisinin Bulunduğu Kefe Ağır Basar? Hacimleri Aynı Olmasına Rağmen Bu Maddeler Arasında Ağırlık Farkının Oluşma Sebebi Ne Olabilir?

Aşağıda eşit hacimli bulaşık süngeri ile çelik parçasından bulaşık süngerini eşit kollu terazinin bir kefesine, çelik parçasını diğer kefesine koyduğumuzda hangisinin bulunduğu kefe ağır basar? Hacimleri aynı olmasına rağmen bu maddeler arasında ağırlık farkının oluşma sebebi ne olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Yoğunluk belli sıcaklık ve basınç altında birim hacimdeki madde miktarı olarak bilinmektedir. Madde miktarı ve hacim yoğunluğun oluşmasında etkili olmaktadır. Maddenin yapısı ve kendine ait özellikleri de ayırt edici olarak yoğunluk özelliklerinin ortaya çıkmasını sağlar. Yoğunluk, sıklıkla kullanılan bir ölçüm olarak basınç, sıcaklık gibi değerlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Eşit hacimli maddelerin ağırlık farkının oluşması yoğunluklarının farklı olmasından ileri gelmektedir. Çünkü yoğunluk madde miktarı ve hacme bağlı olarak değişir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781