Ergenlik Dönemi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda ergenlik dönemi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Ergenlik dönemi, bireylerin hayatlarında önemli bir yere sahiptir. Çocukluk yılları ile gençlik yılları arasındaki geçiş dönemi olarak ergenlik dönemi yaşanmaktadır. Ergenlik döneminde fikir ve his değişimleri yaşanmaktadır. Bireylerin bedensel ve ruhsal değişimleri sonraki hayatlarını da etkilemektedir.

Ergenlik döneminde bireylerin cinsiyet farklılıklarına göre belli özellikler kazanması söz konusu olmaktadır. Erkeklerin sesinin kalınlaşması, ihtilam olma, sivilcelerin çıkması, duygu durum değişimlerinin yaşanması söz konusu olmaktadır. Kızların hayatında bazı uzuvlarda gelişmelerin yaşanması, sesin incelmesi, regl döneminin başlaması söz konusu olmaktadır.

Bütün bu bedensel sağlık durumlarının duygu durum değişiklikleri ile meydana gelmesi bireylerin hayatlarının tamamen değişmesine de neden olarak yetişkinlikte daha farklı bir hayatın başlamasına neden olabilir. Bu nedenle ergenlik dönemi bireylerin ve ebeveynlerin özellikle dikkat etmeleri gereken yıllar olarak bilinmektedir.

Bazı bireylerin ergenlik dönemlerini oldukça zorlu geçirirler. İçe kapanık, öfkeli, çevreye zarar veren ve hatta kendini beğenmeyerek kendine zarar veren bireyler de ergenlik dönemini oldukça zor geçirmektedir. Bu gibi olayların yaşanmasında psikolojik olarak destek almak uzmanlara danışmak ve doktor tavsiyesini uygulamak da yerinde olacaktır. Ergenliğin en iyi şekilde geçirilmesi bakımından da ebeveynlerin doğru kararlar alarak süreci yönetmesi ve baskı uygulamamaları da son derece önemlidir.

Ergenlik Dönemi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.