Endüstriyel Gıdaların Zararları Nelerdir?

Aşağıda endüstriyel gıdaların zararları nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Endüstriyel üretim, sanayi üretimi olarak makinelerin kullandığı üretim şeklinde gerçekleşmektedir. Endüstriyel üretim sayesinde gıdalar da elde edilmektedir. Endüstriyel gıdalar da makineler yardımıyla üretilmektedir. Endüstriyel gıdaların üretilmesinde temiz ortamların sağlanması gerekir. Temiz ortamların sağlanamadığı yerlerde gıda üretiminin yapılması sağlık açısından oldukça zararlıdır.

Endüstriyel gıdalar, katkı maddeli gıdalar olarak insan sağlığına zarar vermektedir. Gıdalarda kullanılan kimyasal menşeli katkılar, genetik olarak da insanlara zarar vermekte ve bu sağlık sorunları genetik olarak nesiller boyu da sürebilmektedir.

Endüstriyel gıdaların zararları şu şekildedir:

*Endüstriyel gıdaların tüketimi kalıtsal hastalıkların yaşanmasına neden olabilir.

*Endüstriyel gıdaların tüketimi bulaşıcı hastalıkların yaşanmasına neden olabilir.

*Endüstriyel gıdalar insanların kısırlık sorunları yaşamasına neden olabilir.

*Endüstriyel gıdalar gıdaların kolayca bozulmasına ve zehirlenmelerin yaşanmasına neden olabilir.

*Endüstriyel gıdalar çevre kirliliklerinin yaşanmasına neden olabilir.

Günümüzde makineleşmenin artması ve teknolojinin gelişmesi endüstriyel gıdaların üretimini de yaygınlaştırmıştır. Gıda teknolojilerinin gelişmesi daha çok sağlık sorunlarının yaşanmasını gündeme getirmektedir. Bu da insan neslini ve doğayı tehdit eden olayların yaşanmasına neden olmaktadır.

Endüstriyel üretimin arttığı günümüzde organik gıda ticaretinin de yapılmaya başlanması endüstriyel gıda ürünlerinin sağlıklı olup olmama şüphesini desteklemektedir. Bu nedenle insanlar daha çok kendi yaptıkları ekmek, yoğurt, sebze ve meyveleri tüketmeye başlamışlardır.

Endüstriyel Gıdaların Zararları Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.