Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Mayıs 2022

Endişe Ağacı Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda endişe ağacı kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Endişe Ağacı isimli eserin konusu şu şekildedir:

Hayatta kaygıları olan bir çocuğun yaşadığı olaylar üzerinden endişe dolu düşüncelerinden kurtulma serüvenini anlatmaktadır. Eserin kahramanı olan Juliet, endişeleriyle mücadele ederek onları yenme yetisini kazanmaya çalışmaktadır. Çocukların hayatına yakından bakan ve destekleyici özellikte olan bir kitaptır.

Endişe Ağacı isimli eserin kitap özeti şu şekildedir:

Juliet, endişeleri olan bir çocuktur. Okul hayatında, ev hayatında ve kendi özel hayatında bir takım endişeler ve kaygılar yaşamaktadır. Bu kaygıların üstesinden gelmek için mücadele etmeyi öğrenmektedir. Evlerinin bahçesinde bulunan ağaç onun için bir teselli kaynağı olmaktadır.

Evlerinin bahçesinde bulunan ağaca endişelerini ve kaygılarını anlatmaktadır. Ağacın her dalına farklı bir endişeni temsil eden hayvanları asmaktadır. Böylece bunu yaptıktan sonra rahat bir uyku uyumaktadır. Endişelerinden kurtulma yolunu bulan Juliet daha huzurlu bir hayata kavuşmak için çocukça mücadeleler vermektedir.

Okul hayatında başarılı olmak, arkadaşlarıyla iyi olmak, ailesiyle mutlu olmak gibi arzularının endişeye heba edilmemesi için kendince yöntemler bularak kendini adeta tedavi etmektedir. Artık endişe ağacı onun hayatının bir parçası haline gelmiştir. Bu nedenle endişe ağacıyla konuşmadan ve endişelerini temsil eden hayvanları oraya asmadan rahat edemez. Bunu yaparak huzur bulmakta ve rahata ermektedir.

Endişe Ağacı Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Çağla dedi ki:

    elinize sağlık 100 aldım, Endişe Ağacı Kitap Özeti ve Konusu Kısa ödevimde işimi gördü, bu arada ben Konya zekilik yarışmasına birinci geldim ciddiyim, tembellere kapak olsun.

Yorum Yaz