Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Kasım 2020

Elden Gelen Öğün Olmaz O da Vaktinde Bulunmaz ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda elden gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar yardımlaşarak ve dayanışma halinde olarak hayatlarına devam ederler. Fakat er şeyi başkalarına havale ederek ya da bırakarak bazı şeylerin olmasını beklemek yanlıştır. İnsanların emeklerine ve çabalarına saygı duymamak, herkes çalışırken yatmak, tembellik göstermek anlamında uygulanmamalıdır.

Bu nedenle ele güvenerek tembellik yapmak ya da iş görmek aynı değerde algılanmaktadır.İnsanların başkalarının emeklerine ve çalışmalarına güvenerek hareket etmemesi, kendi sorumluluklarını yerine getirmesi gerekliliği toplumsal bir sorumluluk gerçeği olarak bilinmektedir.

Bu nedenle atalarımız elden gelen öğün olmaz o da vaktin bulunmaz diyerek, ele güvenerek hareket edilmemesi gerektiğini, el sermayesinin yetersiz olacağını ve ihtiyacı karşılayamayacağını bildirmektedir. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamaları için elinden gelenlerini yapmaları ve emek harcamaları gerekmektedir.

Elden gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz diyen atalarımız el emeğinin önemini ve çalışmanın gerekliliğini ortaya koymuşlardır. Bu da atalarımızın çabaya, emeğe önem verdiğini göstermektedir. Emek ve çabanın karşılığı olarak insanların kendi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılaması gerekir.

Başkalarına güvenerek iş yapmak, insanların yarı yolda yaya kalmasına neden olur. Bu da insanların temkinli olarak ihtiyaçlarını karşılamak için mücadele etmelerini ortaya koymaktadır. Bu tabiat kanunu kadar gerçek olan olayın insanlar tarafından önemsenmesi gerekir.

Elden Gelen Öğün Olmaz O da Vaktinde Bulunmaz ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Reyhan dedi ki:

    selam kankiler, Elden Gelen Öğün Olmaz O da Vaktinde Bulunmaz ile İlgili Kompozisyon yazısını ödevim için kullandım, ben çok beğendim Sinop birincisi Reyhan olarak herkesi öptüm.

  2. ebru şen dedi ki:

    Valla teşekkür ediyorum türkçe ödevimde işime çok yaradı elinize sağlık süpersiniz.

Yorum Yaz