Elden Gelen Öğün Olmaz O da Vaktinde Bulunmaz ile İlgili Bir Kompozisyon

Aşağıda elden gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz ile ilgili bir kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatları boyunca ihtiyaçlarını karşılamak için geçim kaynakları oluşturur ve hayatlarına devam etmeye çalışırlar. İnsanlar kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kendileri çalışır. İhtiyaçların karşılanmasında başkalarından yardım almak, istemek mümkün olsa da insanlar kendi ihtiyaçları için kendi kazandıklarına itimat ederler.

Elden gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz sözü atalarımızın söylediği bir söz olarak gereksinimlerin başkalarından gelmesini beklemek yersizdir. Bu nedenle kişilerin kendi ihtiyaçlarını karşılamaları için emek vermeleri gerekir.

İşin başa düşmesi, kendi göbeğini kendi kesmek gibi deyimler de bu atasözünü destekleyen sözler olarak kullanılmaktadır. Ele güvenerek iş yapmak, başkalarına umut bağlamak, tedbir almamak, güvensiz ve hazırlıksız hareket etmek insanların zor durumda kalmasına ve zorluklar yaşamasına neden olur.

İnsanların kendi emekleriyle kendi ihtiyaçlarını karşılamaları ve kimseye muhtaç olmadan bir hayat sürmeleri için çalışmaları, üretmeleri gerekir. Bunun için de insanların kendi emekleriyle çıkarsız ve hesapsız olarak bir yerlere gelmeleri ve geçimlerini de sağlamaları gerekir.

Başkalarının hayatına göre yaşamak, başkalarının eline bakmak, başkalarının gözüne bakmak insanları her zaman yarı yolda ya da yay bırakır. Bunun için kişilerin kendi başına mücadelelere girmesi gerekir.

Elden Gelen Öğün Olmaz O da Vaktinde Bulunmaz ile İlgili Bir Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.