Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Eğitim Birliğinin Olmadığı Bir Ülkede, İnsanlara Toplumsal Birlikteliği Sağlayacak Ortak Değerler Neler Olabilir? Görüşünüzü Paylaşınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Eğitim Birliğinin Olmadığı Bir Ülkede, İnsanlara Toplumsal Birlikteliği Sağlayacak Ortak Değerler Neler Olabilir? Görüşünüzü Paylaşınız.

Aşağıda eğitim birliğinin olmadığı bir ülkede, insanlara toplumsal birlikteliği sağlayacak ortak değerler neler olabilir, görüşünüzü paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Eğitim her şeyin başını oluşturmaktadır. Eğitim olmadan insanların toplum hayatına adapte olması ve kendi hayatlarını sürdürebilmeleri oldukça zordur. Bu nedenle devletler savaş zamanlarında bile eğitimin devam edebilmesi adına gayret gösterirler. Bu durum İkinci Dünya Savaşı Doğu Avrupa kırsallarında da böyle olmuştur.

Eğitim birliğinin olmadığı bir ülkede insanlara toplumsal birlikteliği sağlayacak ortak değerler, kültür, örf, adet, gelenek, görenek, töre, toplumsal ahlak kuralları, dini kurallar olarak bilinmektedir. Bunların uygulandığı bir toplumda okul sisteminde bir eğitim olmasa da kültürel eğitim toplum boyutunda devam etmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781