Dünyanın Herhangi Bir Yerinde Gerçekleşen Ekonomik Bir Gelişmeden Diğer Ülkeler Niçin Etkileniyorlar? Bu Konu ile İlgili Görüşlerinizi Söyleyiniz. Günümüzde Bu Duruma Benzer Olaylar Yaşanıyor mu? Örnekler Veriniz.

Aşağıda dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleşen ekonomik bir gelişmeden diğer ülkeler niçin etkileniyorlar? Bu konu ile ilgili görüşlerinizi söyleyiniz. Günümüzde bu duruma benzer olaylar yaşanıyor mu, örnekler veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Ekonomik gelişmelerin yaşandığı yerler gelişme ve kalkınma yaşarken etraflarında da kalkınma ve gelişmeye neden olurlar. Dünyanın farklı yerlerinde gerçekleşen ekonomik gelişmeler, bu yerlerin diğer ülkelerle olan teması ve ilişkisinden dolayı diğer yerleri de etkilemektedir.

Günümüzde de benzer olaylar yaşanmaktadır. İthalat ve ihracat faaliyetleri de buna bağlı olarak gerçekleşmektedir. İthalat ve ihracat ilişkileri olan ülkelerdeki gelişmeler ilişkili ülkeleri de doğrudan etkilemektedir. Ekonomik gelişmeler ülkelerin varlıklarını devam edebilmeleri için çok önemlidir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.