Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dünyanın Büyüklüğü ile Güneş’in Büyüklüğü Arasında Çok Büyük Fark Olmasına Rağmen Dünya’dan Bakıldığında Güneş’in Küçük Görünmesinin Nedeni Nedir? Açıklayalım. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Dünyanın Büyüklüğü ile Güneş’in Büyüklüğü Arasında Çok Büyük Fark Olmasına Rağmen Dünya’dan Bakıldığında Güneş’in Küçük Görünmesinin Nedeni Nedir? Açıklayalım.

Aşağıda Dünyanın büyüklüğü ile Güneş’in büyüklüğü arasında çok büyük fark olmasına rağmen Dünya’dan bakıldığında Güneş’in küçük görünmesinin nedeni nedir açıklayalım kısaca olarak ele alacağız.

Dünya ve Güneş, arasında yaklaşık yüz elli milyon kilometre mesafe bulunmaktadır. Bu mesafe Güneş ışıkları tarafından yaklaşık sekiz dakikada alınmaktadır. Bu nedenle Dünya, Güneş ışıklarına sekiz dakika sonra maruz kalmaktadır.

Dünya’nın belli bir büyüklüğü bulunmaktadır. Bu büyüklük hacim olarak Güneş’ten milyonla derece daha küçüktür. Güneş, Dünya’nın yaklaşık olarak 1,3 milyon katı büyüklüğüne sahiptir. Dünya’nın büyüklüğü çok küçük olmasına rağmen Dünya’dan bakıldığında Güneş’in çok küçük görülmesinin sebebi, Dünya ile Güneş arasındaki mesafenin yaklaşık yüz elli milyon kilometre olmasından kaynaklanmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781