Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dünyamızı Haşlanmış Bir Yumurtaya Benzetecek Olursak Yumurtanın Kabuğu, Beyazı ve Sarısı Hangi Katmanlara Karşılık Gelir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Dünyamızı Haşlanmış Bir Yumurtaya Benzetecek Olursak Yumurtanın Kabuğu, Beyazı ve Sarısı Hangi Katmanlara Karşılık Gelir?

Aşağıda dünyamızı haşlanmış bir yumurtaya benzetecek olursak yumurtanın kabuğu, beyazı ve sarısı hangi katmanlara karşılık gelir kısaca olarak ele alacağız.

Dünyayı birçok şeye benzetmek mümkündür. Dünya geoit şeklinde kendine özel bir şekle sahiptir ama daha çok kaba taslak olarak bir küreye benzetilmektedir. Dünyamızı katmanlarını anlatabilmek adına birtakım şeyler de benzetmek mümkün olabilir. Katmanların daha iyi anlaşılması adına bir haşlanmış yumurtaya benzetme durumu söz konusudur.

Dünyamızı haşlanmış bir yumurtaya benzetecek olursak yumurtanın kabuğu, taş küre, yumurtanın beyazı ateş küre, yumurtanın sarı ise ağır küre olan çekirdek kısmına benzetilebilir. Dünyanın diğer katmanları ise su küre ve hava küre olarak hidrosfer ve atmosfer katmanları şeklindedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781