Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Dünya Devletlerin Birinci Dünya Savaşı’ndan Sonra Aralarında Çözemedikleri Sorunların İkinci Dünya Savaşı’nın Çıkmasına Etkisi Ne Olmuştur? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

Dünya Devletlerin Birinci Dünya Savaşı’ndan Sonra Aralarında Çözemedikleri Sorunların İkinci Dünya Savaşı’nın Çıkmasına Etkisi Ne Olmuştur?

Aşağıda dünya devletlerin Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra aralarında çözemedikleri sorunların İkinci Dünya Savaşı’nın çıkmasına etkisi ne olmuştur kısaca olarak ele alacağız.

Birinci Dünya Savaşı sonrasında dünya devletlerinin anlaşmazlıklar yaşamasının ardından yeniden işgal hareketlerinin başlaması ve sömürge paylaşımının gündeme gelmesi söz konusu olmuştur. Yeni kurulan ve bağımsızlıklarını elde eden devletlerin sınırları da tehdit altında olmuştur.

Bu durumların yaşanması ve savaş sonrası gerçekleştirilen anlaşmaların bozulması İkinci Dünya Savaşı’nın yaşanmasına neden olmuştur. Bu nedenle Birinci Dünya Savaşı’nın sonuçları, İkinci Dünya Savaşı’nın nedenleri arasında yer almaktadır. İkinci Dünya Savaşı yıkımı en büyük savaşlardan biridir. Türkiye savaşa girmese de savaştan etkilenen ülkelerden biri olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781