Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Doğa İnsana Hükmeder Münazara - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Doğa İnsana Hükmeder Münazara

Aşağıda doğa insana hükmeder münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Doğa insana hükmeder. Doğanın tahakkümü altında yaşayan insanlar doğanın dengesi ve doğadaki döngüler olmadan hayatına devam edemez. Doğa olmadan eksik ve yarım kalır. doğanın tahrip olmasının etkileri arasında canlı neslinin tükenmesi, insan sağlığının bozulması ve ölü doğumların, düşüklerin gerçekleşmesi gibi durumlar yaşanmaktadır.

*Doğa insana hükmedemez. Canlı hayatında ve canlılık faaliyetlerinde insan en gelişmiş canlı olarak hayatta kalmayı başaran bir özelliğe sahip olarak her şeyden üstündür. İnsan, kendi hayatını şekillendiren, akıl ve irade sahibi bir canlı olarak bilinmektedir.

*Doğa insana hükmeder. Doğa olayları, doğal afetler, insanların önleyemeyeceği olaylardır. Bunlarla mücadele etmek, bunlara karşı galip gelmek insanın görevidir. Böylece hayatta kalmayı başarır. Bu durumda doğanın insan hayatında önemli bir yeri olduğu gibi hükmü de vardır.

*Doğa insana hükmedemez. İnsan doğada hayatta kalmayı başarabilecek kadar akıllı, irade sahibi ve beceriklidir. Doğada hayatta kalan insan tecrübeleri sayesinde doğada gözlemler yaparak doğaya hükmetmeyi başarır. Doğadan yararlanır ve doğayı hayatının bir parçası haline getirir.

*Doğa insana hükmeder. Doğanın verdikleri olmadan canlılığın devam etmesi mümkün değildir. Bu nedenle doğa insan hayatı üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Doğa olaylarının engellenemez olması ev bir denge halinde bulunması da buna örnektir. Doğa çok güçlüdür.

Doğa İnsana Hükmeder Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781