Deyimler ile İlgili Paragraf Örnekleri

Aşağıda deyimler ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak ele alacağız.

*Adamın biri abuk sabuk konuşmaya başlayınca ben de sinirlenmeye başladım. Sonuçta bir arabanın içinde seyahat ediyorduk ve kimsenin beni rahatsız etmeye ve bunu da yüksek sesle küfrederek yapmaya hakkı yoktu. Yanına gittim ve susmazsa ona kötü şeyler yapacağımı söyleyerek tehdit ettim. Bana yakışmadı ama yaptım.

*Bu sınavdan çok kötü bir not aldım. Çok üzüldüm. O kadar çalıştım ama hepsi boşa gitti. Günler boyunca saatlerimi ayırdım ve fedakarlık yapmama rağmen başarılı olamadım. Fakat bir sonraki sınavda bunun acısını çıkarmayı düşünüyorum. Artık çok bunaldım, ya olacak ya da bitecek artık.

*Benim çocuğumun çok yaramaz ve yerinde duramayan biri olduğunu ben de biliyorum. O yüzden öğretmenlerine hak veriyorum. Ben de evde onu baş edemiyorum. Ama bu onu sevmediğim, başkalarının eline bıraktığım anlamına gelmez. Bu nedenle onun için her şeyi yapacağım.

*Beni karşısında görünce birden gözü parladı. Aklına bir şey geldiği belliydi. Ve belli ki bir planı vardı. Ama ben bir planın parçası olmaktan nefret ederim. Kendi kararlarımı kendim veririm ve fikirlerimi de sonuna kadar savunurum. Eğer beni kullanmaya niyeti varsa bunun olmayacağını baştan bilmesi gerekir. Ben benim, kimsenin adamı ya da uşağı değilim. Kendi dünya görüşüm var.

Deyimler ile İlgili Paragraf Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.