Devlet Tarafından Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele Edilmeseydi Nasıl Sonuçlar Ortaya Çıkabilirdi? Devletin Sağlık Konusundaki Görevlerinin Neler Olduğunu Anayasa’dan Bulup İnceleyiniz.

Aşağıda devlet tarafından bulaşıcı hastalıklarla mücadele edilmeseydi nasıl sonuçlar ortaya çıkabilirdi, devletin sağlık konusundaki görevlerinin neler olduğunu Anayasa’dan bulup inceleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Bulaşıcı hastalıklar ölümcül etkiler taşıyabilmektedir. Bu da bulaşıcı hastalıklarla kapsamlı bir mücadele gerektirmektedir. Bunun için de devlet teması ve gücü gerekmektedir. Bu nedenle devlet sağlık hizmetleri bakımından aşı ve iğnelerin tedarik edilerek gerekli ilaçların sağlanmasıyla bulaşıcı hastalıklarla mücadele etmektedir.

Devlet bulaşıcı hastalıklarla mücadele etmeseydi, salgın hastalıklar yaşanır, ölüm oranları artar, doğumlar azalır ve nüfus düşerek ülkenin kalkınması ve gelişmesi durur. Bu nedenle ülkenin bağımsızlığının korunması, insana değer verilmesi bakımından sağlık hizmetlerinin gerekli ilaçlar ile zamanında uygulanması gerekir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.