Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
“De ki: O Allah Birdir. Allah Sameddir. O, Doğurmamış ve Doğmamıştır. Onun Hiçbir Dengi Yoktur.” Yukarıdaki Ayetlerde Allah’ın (C.C.) Hangi Özelliklerinden Söz Edilmektedir? Arkadaşlarınızla Belirleyiniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2022

“De ki: O Allah Birdir. Allah Sameddir. O, Doğurmamış ve Doğmamıştır. Onun Hiçbir Dengi Yoktur.” Yukarıdaki Ayetlerde Allah’ın (C.C.) Hangi Özelliklerinden Söz Edilmektedir? Arkadaşlarınızla Belirleyiniz.

Aşağıda “De ki: O Allah birdir. Allah sameddir. O, doğurmamış ve doğmamıştır. Onun hiçbir dengi yoktur.” Yukarıdaki ayetlerde Allah’ın (c.c.) hangi özelliklerinden söz edilmektedir? Arkadaşlarınızla belirleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

İhlas suresi, Kur’an-ı Kerim’de bulunan surelerden biridir. Bu sure Allah’ın varlığı, birliği, sıfatları ve özellikleri bakımından beyanname niteliğindedir. Allah birdir, ortağı yoktur, Ona şirk koşulmaz. Koşan helak olur. Allah doğmamış ve doğurmamıştır.

Allah’ın eşiti, dengi, gücünün ortağı yoktur. Allah tektir, en büyüktür, tek büyüktür. Allah güç ve kudret sahibidir. Bu sure Allah’a tam anlamıyla iman etmek, Onu bilmek, tanımak anlamına gelmektedir. İhlas suresi, bu bakımdan mana açısından çok derin bir suredir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781