Davulun Sesi Uzaktan Hoş Gelir Atasözü ile İlgili Hikaye

Aşağıda davulun sesi uzaktan hoş gelir atasözü ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Öğrencilik yıllarım çok zor geçiyordu. Sınavlardan çıkıp yeniden sınavlara hazırlanıyordum. Derslerimi vermek, sınıfımı geçmek için resmen bir mücadelenin içine girmiştir. Okul okumak bana çok zor geliyordu. Öğretmenlerimin verdiği sorumluluklarını yerine eksiksiz getirmek için de gece gündüz çalıştığım zamanlar oluyordu.

Ailem ve akrabalarım, öğrenciliğin çok güzel olduğundan bahsediyordu. Babam, yediğin önünde yemediğin arkanda oğlum, sen sadece dersini çalış diyordu. Annem de bu sınavlar senin için çocuk oyuncağı halledersin, diyordu. Tabi işin içinde olmadıkları için davulun sesi uzaktan hoş geliyordu.

Bense derslerin içinde boğuluyordum. Bir gün aileme okulu bırakmayı düşündüğümü söyledin. Hayal kırıklığına uğradılar. Yüzlerinden düşen bin parçaydı. Artık yorulduğumu ve elde edeceğim diplomanın bana yaptırmak zorunda olduğu şeyleri reddettiğimi söylemiştim. Babam biraz sessizlikten sonra haklısın dedi. Annem dönüp ona şaşkın şaşkın baktı.

Aslında ne istiyorsan onu yapmalısın, önemli olan insanlara faydalı olman ben sadece bunu istiyorum, dedi. Bu beni memnun etti. Okulu dışarıdan bitirmeye karar verdim. Böylece okumaya, araştırmaya ve yazmaya daha çok vaktim kalacaktı. En güzel ve en büyük hayalim yazar olmaktı. Bunun için de çok çalışmam gerekiyordu. Fakat sonunda istediğim mesleği yapacaktım.

Davulun Sesi Uzaktan Hoş Gelir Atasözü ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.