Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Olsaydınız Hangi Bakan Olmak İsterdiniz? Nedenleriyle Birlikte Açıklayınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2022

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Olsaydınız Hangi Bakan Olmak İsterdiniz? Nedenleriyle Birlikte Açıklayınız.

Aşağıda cumhurbaşkanlığı kabinesinde olsaydınız hangi bakan olmak isterdiniz nedenleriyle birlikte açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesiyle başbakan kalkmıştır. Kabine, cumhurbaşkanı tarafından içeriden seçim ve dışarıdan atamalarla tayin edilmekte ve onaylanmaktadır. Meclisin güven oyu vererek görev verdiği hükümet böylece çalışmalarına başlar.

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde olsaydık, içişleri bakanı olarak görev yapmak isterdik. İçişleri bakanlığı devletin ve milletin güvenliğinin sağlanmasında, barış ve huzur ortamının kurulmasında, birlik ve beraberliğin sağlanmasında, güven ve adalet ortamının tesis edilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Valilikler, kaymakamlıklar, güvenlik teşkilatları içişleri bakanlığına bağlı olarak çalışmaktadır. Bu da ülke yönetiminde güvenliğin sağlanması bakımından bakanlığın aktif olarak çalışmasını gerektirmektedir. Bu nedenle içişleri bakanı olmak önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781