Cümbür Cemaat Deyimi ile İlgili Hikaye

Aşağıda cümbür cemaat deyimi ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Okula giderken her şey yolundaydı. Okulda da yorucu da olsa bir günü geride bırakarak ayrılırken telefonum çaldı. Kim olduğuna bakmadan açtım. Annem, misafirlerin eve gelmek üzere olduğunu ve bu nedenle evin çok kalabalık olacağını söyledi. Benimse başka bir yere gitmemi evde rahat edemeyeceğimi söyledi.

Bugünlerde insanlar sürekli olarak bize geliyordu. Annem de sürekli olarak misafir ağırlamak durumunda kalıyordu. Annemin yakınları ve babamın yakınları sürekli olarak evimize gelip gidiyordu. Bu neden oluyordu, bilmiyorum. Sanırım annem güzel yemekler yapıyordu. Cümbür cemaat haydi gidelim de gelinin ya da kızımızın yemeklerini yiyelim diye geliyorlardı.

Bense sürekli olarak dışlanıyor ve evin dışında bırakılıyordum. Ya okula gitmekten vazgeçip evden ayrılıp çalışacağım ya da naklimi başka şehre aldırıp okumaya devam edeceğim. Bu işler beni işte bu kadar bunaltıyordu. İnsanların yakınlık tesis etmesi, yeme içme eyleminden ileri gitmiyordu. Sorgulama, yap, itaat et gibi sosyal sorunlar da bizim evde an be an yaşanıyordu.

O gün ben de dershaneye giderek bütün gün ders çalıştım. Akşam oldu, gece oldu, neredeyse dershanede kalacaktım ki çıkmaya karar verdim. Eve geldiğimde kimse yoktu. Annem kapıyı açtı ve yüzüme bile bakmadan yatağına gitti. İşte benim hayatım böyle geçiyor.

Cümbür Cemaat Deyimi ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.