Çevrenizdeki İnsanlarla İletişim Kurarken Kullandığınız Kelime ve Cümlelere Örnekler Veriniz. Bu İfadelerden Hangileri İletişimi Olumlu, Hangileri Olumsuz Etkilemektedir? Belirtiniz.

Aşağıda çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken kullandığınız kelime ve cümlelere örnekler veriniz, bu ifadelerden hangileri iletişimi olumlu, hangileri olumsuz etkilemektedir, belirtiniz kısaca olarak ele alacağız.

İletişim kurmak insani bir ihtiyaçtır. İnsanlar günlük hayatlarında iletişim kurarak ihtiyaçlarını karşılar. Alışveriş yaparken, iş yaparken, okuldayken, evdeyken sürekli iletişim halinde olan insanlar iletişim araçlarını da kullanmaktadır. Kitle iletişim araçları da evlerimizde yer almaktadır.

Çevrenizdeki insanlarla iletişim kurarken kullandığınız kelimeler ve cümleler, teşekkür ederim, sağ olun, merhaba, günaydın, iyi geceler, hoş geldiniz, lütfen gibi nezaket, zarafet, kibarlık içeren kelimelerdir. Bu da iletişimi anlamlı ve uygulanabilir bir hale getirmektedir. Doğru ve etkin iletişim her zaman işe yarar.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.