Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çevrenizde Dini Konularda Herkes Aynı mı Düşünmektedir? İnsanların Dini Konularda Farklı Düşünceler Taşımasının Sebepleri Neler Olabilir? - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Ağustos 2022

Çevrenizde Dini Konularda Herkes Aynı mı Düşünmektedir? İnsanların Dini Konularda Farklı Düşünceler Taşımasının Sebepleri Neler Olabilir?

Aşağıda çevrenizde dini konularda herkes aynı mı düşünmektedir? İnsanların dini konularda farklı düşünceler taşımasının sebepleri neler olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Dini konularda aynı düşünmek, aynı şeylere inanmaktan ileri gelmektedir. Allah’ın varlığı ve birliği tartışılmaz, iman meseleleri ve İslam’ın şartları herkes tarafından kabul edilir. bununla beraber fıkhi olarak ihtilaflar vardır. Bunlar bazı alimlerin ibadet ve sosyal hayat konusunda tercih ettiği yollardır. Bu yollar sünnete göre tercih edilir.

Sünnette bazı yolların özellikle tavsiye edilmesi bazı yolların kişilerin tercihine bırakılması farklı görüşlerin olmasına neden olmuştur. Dini konularda farklı mezhepler olduğu için kati olarak sadece iman konusunda birleşir, amel konusunda farklı fikirler besleyebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781