Çevre Yapay Park Okul Çocuk Kelimeleri ile İlgili Öykü

Aşağıda çevre yapay park okul çocuk kelimeleri ile ilgili öykü kısaca olarak ele alacağız.

Evden çıktığım zaman doğrudan sokağın içine açılan kapı nedeniyle betonların arasında kalıyorum. Dün sabah evden çıkarken yine içime kapanık bir şekilde yola koyuldum. Her tarafta bina vardı. Binaların arasına sıkışmış kaldırım ağaçları da sanki zor nefes alıyordu. İki yüz metre aşağıda bulunan okulun oradan köşeyi dönünce hemen taksiye bindim.

İşte arabanın içinde nefes alabilsem de araba da çevreyi kirletmeye devam ediyordu. Biz insanlar neler yapıyoruz, akıl sır ermiyor. Doğal çevre diye bir şey kalmadı. Çocuklar için hayat alanı bırakmadık. Bununla beraber yapay bir çevre kurduk ve plastik çiçeklere su verdik. Park, bahçe bırakmadık. Yıllar geçti akıllanmadık. İşe varana kadar bunları düşündüm ama sessiz kaldım. Taksici iyi misin diye sorunca kendime geldim ve arabadan indim.

Şirketin önünde bir köpek gördüm. Hava yağmurlu olduğu için baya ıslanmıştı. Yardım etmek istedim. İş yerine aldım, kuruladım, temizledim ve doyurdum. Bana minnet dolu gözlerle bakıyordu. Yağmur durunca dışarı saldım. Biraz bekledikten sonra uzaklaştı.

Ofisin karşısındaki okuldan çocuklar çıkmaya başladı. Sanırım bir gezi vardı. Her çıkan arabaya biniyordu. Botanik bahçe gezisi arabasına biniyorlardı. İşte biz buyuz dedim, gezisini yapacak fanuslar geliştirdik, kendimiz gibi bitkileri ve hayvanları da şehre hapsettik.

Çevre Yapay Park Okul Çocuk Kelimeleri ile İlgili Öykü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.