Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Kasım 2020

Çatıdaki Gezegen Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda çatıdaki gezegen kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Çatıdaki Gezegen isimli eserin konusu şu şekildedir:

Ceren ile Serdar’ın kitap okuma macerasını konu alan ve farklı dünyaların bilinmesi tanınması için bilginin bir gereklilik olduğunu, kitap okumanın bir davranış biçimi olması gerektiğini ortaya koyan bir eser olarak Behiç Ak tarafından kaleme alınmıştır. Eser çocukların merakını esrarengiz öykülerle pekiştirmeyi tercih etmektedir.

Çatıdaki Gezegen isimli eserin özeti şu şekildedir:

Serdar ve ceren çok iyi arkadaşlardır. Her zaman beraber olarak bazı planlar yapmakta ve oyunlar oynamaktadırlar. Kitap okumak için çatıya çıkmak ve dışarıya bakarak okudukları kitaplar ile ilgili hayaller kurmak onların davranışlarından biri olarak gerçekleşmektedir.

En sıradışı kitapları okumaya başlayan Serdar ve Ceren bir gün Güneş tutulmasına denk gelirler. Her yer bir anda kararır. Bazı kitap kahramanları ortaya çıkmaya başlar. Don Kişot, Dede Korkut ve Moby Dick bunlardan bazılarıdır. Çocuklar çok şaşırır. Onlarla vakit geçirmek isterler. Kahramanlar hünerlerini sergilemeye başlar.

Belli bir müddet sonra güneş tutulması sona erer. Ardından kahramanlar da kaybolur. Kitap okuma faaliyetleri çok zevkli bir duruma gelirken Serdar ve Ceren arkadaşlıklarını ilerletir ve daha samimi olurlar. Her fırsatta çatıya çıkarak oradaki gezegende neler olup bittiğini merak ederler.

Çatıdaki Gezegen Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Damla dedi ki:

    Merhaba :) özeti beğendim diğer sitelere göre daha güzel olmuş

  2. Adile dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Çatıdaki Gezegen Kitap Özeti ve Konusu Kısa mükemmel ötesi olmuş, Ben Sivas il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

Yorum Yaz