Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Camilerin, Toplumsal Dayanışma ve Kaynaşma Açısından Önemi Nedir? Bu Konudaki Düşünce ve Gözlemlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Camilerin, Toplumsal Dayanışma ve Kaynaşma Açısından Önemi Nedir? Bu Konudaki Düşünce ve Gözlemlerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Aşağıda camilerin, toplumsal dayanışma ve kaynaşma açısından önemi nedir? Bu konudaki düşünce ve gözlemlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız kısaca olarak ele alacağız.

Camiler, namaz için toplanılan ve cemaatle ya da bireysel olarak namaz kılınan yerlerdir. Camilerde vaaz da verilir. Hocalar sohbet de yaparlar. Müslümanların buluşma noktası olarak bilinen camiler, bir ve beraber olmanın barış ve huzur getirdiğinin en önemli ispatları olarak mimari eser olma özelliği taşımaktadır.

Camiler, toplumsal dayanışma ve kaynaşma yeridir. İnsanların beşeri ilişkiler kurduğu, birbirinden haberdar olduğu, sözleştiği, anlaştığı, karar kıldığı yerler olarak camiler, isminden de anlaşılacağı gibi toplanma merkezleri olarak bilinmektedir. Camileri çok iyi değerlendirmek ve amacına uygun olarak kullanmak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781